Mərkəz təsis edildi. Birinci korpus və uşaq bağçası binası istifadəyə verildi. İbtidai siniflər üzrə Azərbaycan və rus dillərində tədris başlandı.
2004
Moskva şəhərində yerləşən Lomonosov Məktəbi ilə rəsmi əməkdaşlıq əsasında “İntellekT” təlim proqramının Azərbaycandakı rəsmi nümayəndəsi kimi müvafiq proqramın tətbiqinə başlandı.
2006
İlk məzunlarımızı gələcək həyata yola saldıq.
2007
Ümumi sahəsi 10 min m²-dən çox olan II Korpus binası və Qalereya istifadəyə verildi. İbtidai siniflər yeni korpusa köçürüldü.
2008
Mərkəzin nəzdində dünyanın aparıcı universiteti Kembric Universitetinə məxsus, Beynəlxalq Təhsil üzrə Kembric Qiymətləndirməsi (Cambridge Assessment International Education) sistemində qeydiyyatdan keçərək rəsmi beynəlxalq məktəb fəaliyyətə başladı.
2010
Mərkəzdə beynəlxalq “TOEFL iBT” imtahan mərkəzi fəaliyyətə başladı.
2012
Mərkəzi İsveçrədə yerləşən, 1968-ci ildə yaradılmış Beynəlxalq Bakalavriat- The International Baccalaureate® (IB) təşkilatında qeydiyyatdan keçərək səlahiyyətli Beynəlxalq Bakalavriat Məktəbi kimi fəaliyyətə başlandı.
2015
Məktəb rəhbərliyinə, müəllim, valideyn və şagirdlərə öyrənmə prosesinə interaktiv nəzarət imkanı yaradan Məktəb İdarəetmə və Öyrənmə Sistemi (SMLS) istifadəyə verildi.
2019
Mərkəzin nəzdindəki Uşaq bağçası və Məktəbəqədər hazırlıq mərkəzi rəsmi lisenziya ilə Finlandiya kurikulumu əsasında qurulmuş qlobal “Kipina” brendi ilə fəaliyyət göstərməyə başladı. Uşaq bağçası və məktəbəqədər hazırlıq müəssisəsinin binası və infrastrukturu “Kipina”nın standartları əsasında yeniləndi.
2020
Onlayn dərslərin təşkili, digər idarəetmə sistemlərinin çevik inteqrasiyası, şagird, valideyn və müəllimlərin öyrənmə prosesində birgə aktiv iştirakını təmin edən Məktəb İdarəetmə Sistemi (MİS) istifadəyə verildi.
2021
Bütün sinif otaqları elektron lövhələrlə təchiz edildi.
Mərkəzimiz "Leader in me" proqramına qoşuldu.
2022
Mərkəzimizdə dünya standartlarına cavab verən Elm Laboratoriyaları Mərkəzinin açılışı həyata keçirildi.

Центр был основан. Были введены в эксплуатацию первый корпус и здание детского сада. В начальных классах началось обучение на азербайджанском и русском языках.
2004
На основе официального сотрудничества со Школой Ломоносова в Москве началось внедрение программы обучения «Интеллект» в качестве официального представителя этой программы в Азербайджане.
2006
Мы проводили наших первых выпускников в новый этап их жизни.
2007
Были введены в эксплуатацию II корпус и Галерея общей площадью более 10 000 м². Начальные классы были переведены в новый корпус.
2008
При Центре начала работу официальная международная школа после регистрации в системе Cambridge Assessment International Education, входящей в структуру Кембриджского университета.
2010
В центре был открыт международный экзаменационный центр TOEFL iBT.
2012
Центр зарегистрировался в Международном бакалавриате® (IB), основанном в 1968 году и расположенном в Швейцарии, и начал работать как авторизованная школа Международного бакалавриата.
2015
Была запущена Система управления школой и обучением (SMLS), позволяющая администрации школы, учителям, родителям и ученикам интерактивно отслеживать образовательный процесс.
2019
Детский сад и центр дошкольной подготовки при Центре начали работать под глобальным брендом Kipinä, официально лицензированным и основанным на финском куррикулуме. Здание и инфраструктура детского сада и центра дошкольной подготовки были обновлены в соответствии со стандартами Kipinä.
2020
Была запущена Система управления школой (MIS), обеспечивающая организацию онлайн-уроков, гибкую интеграцию других управленческих систем и активное совместное участие учеников, родителей и учителей в образовательном процессе.
2021
Все классы были оборудованы электронными досками.
Наш Центр присоединился к программе Leader in Me.
2022
В нашем Центре состоялось открытие Центра научных лабораторий STEAM Hub, соответствующего международным стандартам.