Mərkəz təsis edildi. Birinci korpus və uşaq bağçası binası istifadəyə verildi. İbtidai siniflər üzrə Azərbaycan və rus dillərində tədris başlandı.
2004
Moskva şəhərində yerləşən Lomonosov Məktəbi ilə rəsmi əməkdaşlıq əsasında “İntellekT” təlim proqramının Azərbaycandakı rəsmi nümayəndəsi kimi müvafiq proqramın tətbiqinə başlandı.
2006
İlk məzunlarımızı gələcək həyata yola saldıq.
2007
Ümumi sahəsi 10 min m²-dən çox olan II Korpus binası və Qalereya istifadəyə verildi. İbtidai siniflər yeni korpusa köçürüldü.
2008
Mərkəzin nəzdində dünyanın aparıcı universiteti Kembric Universitetinə məxsus, Beynəlxalq Təhsil üzrə Kembric Qiymətləndirməsi (Cambridge Assessment International Education) sistemində qeydiyyatdan keçərək rəsmi beynəlxalq məktəb fəaliyyətə başladı.
2010
Mərkəzdə beynəlxalq “TOEFL iBT” imtahan mərkəzi fəaliyyətə başladı.
2012
Mərkəzi İsveçrədə yerləşən, 1968-ci ildə yaradılmış Beynəlxalq Bakalavriat- The International Baccalaureate® (IB) təşkilatında qeydiyyatdan keçərək səlahiyyətli Beynəlxalq Bakalavriat Məktəbi kimi fəaliyyətə başlandı.
2015
Məktəb rəhbərliyinə, müəllim, valideyn və şagirdlərə öyrənmə prosesinə interaktiv nəzarət imkanı yaradan Məktəb İdarəetmə və Öyrənmə Sistemi (SMLS) istifadəyə verildi.
2019
Mərkəzin nəzdindəki Uşaq bağçası və Məktəbəqədər hazırlıq mərkəzi rəsmi lisenziya ilə Finlandiya kurikulumu əsasında qurulmuş qlobal “Kipina” brendi ilə fəaliyyət göstərməyə başladı. Uşaq bağçası və məktəbəqədər hazırlıq müəssisəsinin binası və infrastrukturu “Kipina”nın standartları əsasında yeniləndi.
2020
Onlayn dərslərin təşkili, digər idarəetmə sistemlərinin çevik inteqrasiyası, şagird, valideyn və müəllimlərin öyrənmə prosesində birgə aktiv iştirakını təmin edən Məktəb İdarəetmə Sistemi (MİS) istifadəyə verildi.
2021
Bütün sinif otaqları elektron lövhələrlə təchiz edildi.
Mərkəzimiz "Leader in me" proqramına qoşuldu.
2022
Mərkəzimizdə dünya standartlarına cavab verən Elm Laboratoriyaları Mərkəzinin açılışı həyata keçirildi.

The Centre was founded. The first building and the kindergarten building were put into operation. Teaching in Azerbaijani and Russian began in the primary grades.
2004
Based on official cooperation with the Lomonosov School in Moscow, the implementation of the IntellekT training programme began as its official representative in Azerbaijan.
2006
We celebrated our first graduates as they began the next stage of their lives.
2007
Building II and the Gallery, with a total area of more than 10,000 m², were put into operation. The primary grades moved to the new building.
2008
An official international school began operating under the Centre after registration with Cambridge Assessment International Education, part of the University of Cambridge.
2010
The International “TOEFL iBT” examination centre opened at the Centre.
2012
The Centre registered with the International Baccalaureate® (IB), founded in 1968 and headquartered in Switzerland, and began operating as an authorised International Baccalaureate School.
2015
The School Management and Learning System (SMLS), enabling school leadership, teachers, parents, and students to monitor the learning process interactively, was launched.
2019
The Centre’s kindergarten and preschool preparation centre began operating under the globally recognised Kipinä brand, officially licensed and based on the Finnish curriculum. The building and infrastructure of the kindergarten and preschool preparation centre were renovated in line with Kipinä standards.
2020
The School Management System (MIS) was launched to support the organisation of online lessons, flexible integration of other management systems, and active joint participation of students, parents, and teachers in the learning process.
2021
All classrooms were equipped with electronic boards.
Our Centre joined the Leader in Me programme.
2022
The STEAM Hub Science Laboratories Centre, meeting international standards, was opened at our Centre.